Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to یازدهمین دوره المپیاد ورزشی دختر سراسر کشور کشور

مهندس مجتبی عسگری-شهردار نظرآباد

مهندس مجتبی عسگری-شهردار نظرآباد

Developed by JoomVision.com

سال رونق تولید گرامی باد

شهرداری نظر آباد

سال رونق تولید گرامی باد سال رونق تولید گرامی باد

آئین تودیع و معارفه مهندس عسگری شهردار نظرآباد

شهرداری نظر آباد

آئین تودیع  و معارفه  مهندس عسگری شهردار نظرآباد آئین تودیع  و معارفه  مهندس عسگری شهردار نظرآباد

شرکت در آئین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید

شهرداری نظر آباد

شرکت در آئین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید شرکت در آئین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید

جلسه شورای معاونین

شهرداری نظر آباد

جلسه شورای معاونین جلسه شورای معاونین

گرامیداشت روز آتش نشان با حضور مسئولین شهرستان

شهرداری نظر آباد

گرامیداشت روز آتش نشان با حضور مسئولین شهرستان گرامیداشت روز آتش نشان با حضور مسئولین شهرستان

شهرداری نظر آباد

شهرداری نظر آباد

شهرداری نظر آباد شهرداری نظر آباد

کانال های ارتباطی شهرداری

سروش

https://sapp.ir/shahrdari.nazarabad

ایتا

https://eitaa.com/NazarabadCity1397

ایمیل ثبت نام

shahrdari.nazarabad@yahoo.com

برای ورود به کانال های ارتباطی شهرداری کلیک کنید

امروز : شنبه, 23 آذر 1398

 

خدمات الکترونیک

آلبوم تصاویر

 

ارتقاء سرانه عمرانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

« نظرآباد نیازمند ارتقاء سرانه عمرانیست »


نگاهی مؤثر بر کیفیت و جمعیت عملکرد شورای شهر، شکل گیری و تکفل جامعه مدنی است که به مثابه یک عامل زمینه ساز و تسهیل کننده برای ارتقاء عملکرد کیفیت سیستم مدیریت شهری ایفای نقش میکند. مجموعه این گروهها بر اساس قواعد و مقررات مشخص، شفاف و روشن در شبکه ای از روابط مبتنی بر مسالمت جویی، اخلاق مدنی، مدارا و تعامل، همزیستی و همکاری با یکدیگر به حیات خویش ادامه میدهند. شورای شهر نهادی مدنی است که متشکل از نمایندگان منتخب شهروندان بوده و اداره همه جانبه امور شهری توسط سازمانهای مسئول را هدایت و نظارت میکند.

 

شهر نظرآباد همراه با افزایش جمعیت، افزایش پروژه های عمرانی و زیرساختهای توسعه عمرانی را در چند سال گذشته به چشم ندیده لذا اعضای شورای جدید این شهر باستانی با تعامل و همفکری با شهردار جدید آن سعی در اجرای طرحهای عمرانی گسترده ای دارند که شکل و ظاهر شهر را مبدل به شهری مدرنیته و جایی برای زیستن این جمعیت در حال رشد کنونی نماید.

 

در این مصاحبه رئیس شورای اسلامی شهر بخشی از برنامه های در دست اجرا اقدام این مجموعه مدیریت شهری را به شرح زیر بیان کرد:

علی عزتی با بیان اینکه توسعه شهری با بهره گیری از استراتژیهای راهبردی محقق میشود عنوان کرد: رویکرد استراتژیهای راهبردی میتواند به عنوان الگویی جهت تهیه طرحهای توسعه ای در این شهر به کار گرفته شود و از مواردی که باید در طرحهای توسعه مناطق کلانشهری به آن توجه ویژه ای داشت، لحاظ کردن رویکرد استراتژیکی، سیاستها و راهبردهای توسعه متناسب با نیازها و گنجایش شهر است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر افزود: با توجه به نیاز بالای این شهر به ارتقاء سرانه عمرانی، بودجه شهر نظرآباد نیز در سال 93 رشد 70 درصدی داشته که کاهش هزینه های جاری و افزایش اعتبارات عمرانی در آن لحاظ شده است و بودجه ای فرهنگی نیز در غالب عمرانی در نظر گرفته شده است. همچنین مدیریت شهری مبلغ 150 میلیون تومان جهت کمک به کتابخانه های عمومی و برگزاری جشنها و مراسم سطح شهر شهرستان پرداخت نموده است که متأسفانه برای این شهر هیچ استراتژی تدوین نشده و از ادوار گذشته شورای شهر دچار روزمره گی شده و به کارهای پیش پا افتاده پرداخته است که بایستی این رویکرد تغییر کند.

 

علی عزتی گفت: با توجه به نیاز بالای این شهر به ارتقاء سرانه عمرانی بودجه شهر نظرآباد نیز در سال 93 رشد 77 درصدی داشته که ویژگیهای آن کاهش هزینه های جاری و افزایش اعتبارات عمرانی میباشد و بودجه فرهنگی نیز در فصلهای مختلف گنجانده شده است که شامل: کمک به کتابخانه های عمومی، مراسم مذهبی، انقلابی، هیأت، اماکن مذهبی، اردوهای راهیان نور و ... میباشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر عنوان کرد : در جلسه اخیر شورای شهر که با حضور فرماندار شهرستان نظرآباد و معاونین ایشان و رؤسای برخی از ادارات برگزار شد ضمن تقدیر از رهنمونهای ایشان و هیئت همراه در جلسه رسمی شورا به برخی از مشکلات پیش روی مدیریت شهری اشاره شد از جمله: معایب و نقایص طرح جامع شهری، عدم تهیه طرح تفضیلی، نبود اعتبارات استانی و ملی جهت اجرای طرح دفع فاضلاب شهری، طرح تملک اراضی که در طرح تعریض و عقب نشینی قرار دارند، تخصیص نامناسب اعتبار مربوط به ارزش افزوده توسط اداره مالیاتی استان به شهرداری و نیز افزایش غیر متعارف و بسیار زیاد حق بیمه کارگران ساختمانی و حق نظارت توسط نظام مهندسی که باعث کاهش ساخت و ساز در شهرستان شده و به تبع آن درآمد شهرداری کاهش پیدا کرده و باعث کندی پروژه های عمرانی شده است. از فرماندار محترم درخواست و مساعدت و پیگیری از مراجع ذیصلاح استانی نموده و فرماندار نیز قول مساعد داد تا در جهت رفع مشکلات فوق الذکر قدمهای مؤثری بردارند.

 

علی عزتی در ادامه از مصوبات اولین جلسه شورا چنین بیان داشت: در اولین جلسه شورای نامگذاری معابر شهر نظرآباد که با حضور اعضاء در شورای اسلامی شهر برگزار شد مصوباتی اینچنین داشته ایم:

1- خدمات شهرداری نسبت به برآورد اعتبار مورد نیاز جهت تهیه تابلوهای کوچه های فاقد نام مبارک شهدای هر محله اقدام نماید.
2- با توجه به مصوبه اخیر شورای شهر در خصوص نصب تمثال شهدا در بلوار و خیابانهای اصلی شهر، بنیاد شهید و اداره ارشاد و شهرداری با فراخوان از هنرمندان خوش ذوق شهرستان، بهترین طرح تصاویر شهدای گرانقدر را جهت نصب در معابر سطح شهر در جلسه آتی به اعضاء ارائه نمایند تا توسط شهرداری تهیه و در مکانهای مشخص شده نصب گردد.
3- مقرر شد تمامی معابر شهر به نام مقدس شهدای گرانقدر حوزه شهری و الباقی کوچه ها بنام شخصیتهای مذهبی، فرهنگی، علمی، ملی و ورزشی نامگذاری شود.
4- مقرر شد تا ادارات ارشاد و آموزش و پرورش از بین فرهنگیان و فرهیختگان و اقشار مختلف مردم در خصوص انتخاب بهترین نام برای شهرستان نظرسنجی کرده و نامهای پیشنهادی را جهت بررسی و اعلام آن به مراجع ذیصلاح در جلسه آتی به اعضاء ارائه کنند.
5- قرار شد تمثال سرداران شهید در مکانهای مناسب نصب گردد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اضافه کرد: احداث پارک هویزه شهرک سید جمال الدین یکی از خدماتی بوده که جهت اوقات فراغت ساکنین منطقه سید جمال تصویب شده و عملیات تکمیل این پارک واقع در ضلع جنوبی مزار شهرک سید جمال الدین به مساحت 5700 متر مربع با امکانات بازی کودکان، امکانات ورزشی بزرگ سالان، سرویس بهداشتی، آبخوری، مبلمان شهری، روشنایی مناسب، کف فرش و فضای سبز با پیگیرهای شورای شهر توسط شهرداری نظرآباد آغاز و برابر زمان بندی اعلام شده توسط مسئولین طرح ظرف مدت 27 روز اجراء و تا ماه آینده امسال پارک نامبرده به بهره برداری برسد. رئیس شورای نظرآباد در خصوص ادامه نهضت آسفالت 93 اظهار داشت تا از ابتدای سال 93 تاکنون بالغ بر 7000 تن آسفالت توسط شهرداری خریداری و در معابر و خیابانهای سطح شهر ریخته شده است.
اگر با مشکل کمبود بودجه مواجه نشویم احتمالا تا پایان شش ماهه اول سال کار آسفالت اکثر معابر به اتمام خواهد رسید.

 

علی عزتی طرحهای عمرانی پیش بینی شده سال 93 را چنین ارزیابی نمود: نظرآباد با توجه به رشد بالایی که در شاخص جمعیت نبوده در امر عمران و خدمات شهری رشد بالایی نداشته لذا مجموعه مدیریت شهری و شورا سعی داشته با افزایش اقدامات عمرانی نظیر پخش آسفالت، جدولکاری معابر، بهسازی بلوار آیت ا... خامنه ای، پیاده رو سازی در سطح شهر، اجرای طرح تملک اراضی و املاک مورد نیاز جهت اجرای توسعه عمرانی شهری و طرح تعریض خیابانهای محله های علی آباد، رسالت، سید جمال الدین، مصطفی آباد و ضلع جنوبی شهر نظرآباد که مجموعا 2 میلیارد تومان پیش بینی هزینه شده و خرید تجهیزات آتش نشانی جهت ارتقاء سازمان آتش نشانی شهر طرح احداث پارک و ایجاد فضای سبز در محلات و معابر جهت رفاه شهروندان در اوقات فراغت، نصب المانهای شهری، احداث آبنما، خرید ستهای ورزشی و نصب آن در پارکها، شروع فاز اول احداث جاده سلامت با مبلغی بالغ بر 1 میلیارد تومان، ایجاد یادمان شهدا در مزار شهدای شهر تکمیل و تجهیز سیستم الکترونیکی در آرامستان و غسالخانه، در صورت امکان تأسیس جاده خلیج فارس در ضلع شمالی و جنوبی شهر، قدمهای مؤثری در پیشرفت و توسعه و آبادانی شهر بردارد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر در پایان از مردم متدین و آگاه و انقلابی و شریف شهر خواست تا با هوشیاری و دقت به عملکرد تمامی اعضای شورای شهر و شهردار و مدیران ایشان نظارت و با حمایت معنوی از نمایندگان خود، درو پارلمان شهری در مقابل ویژه خواران و رانت خواران که متأسفانه با تبانی در گذشته از بیت المال استفاده شخصی برده و امتیازات خاصی از مدیران سابق شهرداری دریافت کرده بودند و در حال حاضر منافعشان قطع شده است به دنبال تخریب برخی از اعضای شورا و شهردار و اعمال فشار به آنها هستند تا بلکه منافع فردی و گروهی شان حفظ شود، شورا را در جهت توسعه و آبادانی شهر یاری نمایند و همچنین وی از اداره مالیاتی استان البرز درخواست کرد تا با توجه به دریافت مالیات ارزش افزوده از کارخانه سیمان و شهرکهای صنعتی سپهر و نظرآباد و صنوف و کسبه شهر سهم بیشتری به شهرداری نظرآباد تخصیص داده شود تا عقب ماندگی های این شهر مرتفع گردد.

 

 

 

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد

طراحی شده بوسیله جومینا